משמעות הצבע בחדר ילדים

משמעות הצבעוניות בחדר ילדים

רובנו לא מייחסים חשיבות לצבעם של החדרים בביתנו, למרות שהצבע  משפיע עלינו כמבוגרים וכמובן כילדים, מדי יום. צבע החדר משפיע על מצב הרוח של מבוגרים ועל אחת כמה וכמה על מצב רוחם של ילדים
הנושא נדון במספר לא מבוטל של מחקרים פסיכולוגים ומעסיק לא מעט חוקרים שמנסים לבחון את השפעתו של הצבע על יכולת הלמידה של הילד והתנהגותו. מחקרים פסיכולוגיים מראים כי בחירת צבע יכולה להשפיע על מצב רוח והתנהגות, לעורר את המוח ואת הגוף ואף להשפיע על בריאותו של האדם. כמו כן,  מצאו כי חשיפה לצבעים מסוימים יכולה לשפר את הרגלי השינה, להגדיל את כוח הזיכרון ואפילו לשפר את הביצועים הלימודיים .

 

אז אם אתם מתכננים עיצוב צבעוני של חדר תינוקות, ילדים ואפילו מתבגרים, קחו בחשבון שהעיצוב שתבחרו עשוי ליצור גם יתרונות פסיכולוגיים.
צבעים מסוימים (או קבוצות של צבעים) נוטים לעורר תגובה דומה בקרב אנשים, זו הסיבה שמומלץ לבחור את הצבעים עם הרבה מחשבה כאשר מדובר בעיצוב חדרי ילדים.

 

צבעים חמים - באופן כללי,  מעוררים תחושת אושר ונוחות. גוונים נועזים של אדום, כתום וצהוב יכולים לעורר את הנפש ויש להם השפעה ממריצה ומועילה על הגוף, השפעה של צמיחה והתפתחות. יש להשתמש בצבעים חמים במתינות, במקום לצבוע חדר שלם תשקלו לצבוע קיר אחד שיהיה יוצא דופן ולשלב רהיטים  ואביזרים תואמים.
חדר יפה לא צריך בהכרח לצעוד על פי תכתיבי עולם האופנה או טרנדים חדשים. בחירת צבעים המשקפים ההעדפות אישיות הופך את החדר של כל אחד ואחת מאתנו לכזה שנעים לנו להיות בו. החוכמה היא למזג את הצבעים האהובים עלינו כך שיצרו שילוב מהנה ונעים לעין.
לצבע יש את הכוח לשנות את הצורה והגודל של ריהוט, כמו גם את הצורה והגודל של החדר עצמו. בחירת צבעים היא לא קשה אם אתם מצטיידים במידע בסיסי אודות אפיונם של הצבעים השונים והשפעותיהם.

 

מה מצב הרוח שאתם רוצים ליצור בחדר ואילו צבעים יעזרו לכם להשיג מצב רוח זה?

כשבאים לעצב חדר ילדים, ראשית צריך לבחור רהיטים אשר זמינים במגוון צבעים, בחרו את הצבע המועדף עליכם ורק אחרי בחירת הרהיטים החליטו אילו שילובים תרצו לעשות והאם תרצו לצבוע את החדר בגוון מסוים שישתלב עם הרהיטים שרכשתם ויצור הרמוניה.

ברגע שאתם מוצאים את הרהיטים שאהבתם, הגבילו את מספר הצבעים בחדר והימנעו מלהעמיס יותר משלושה או ארבעה. צבעים רבים מדי עלולים לתת תחושה של חדר עמוס ומבולגן.

צבעים בהירים מגדילים את המרחב של החדר ויוצרים תחושת אווריריות, הם מעניקים מעין אשליה שהחדר גדול יותר ופתוח. צבעים כהים הם מתוחכמים יותר וחמים; הם משרים לחדרים גדולים תחושה אינטימית ומקטינים אותם.

והעיקר שהילדים יהיו מרוצים.

ליעוץ אישי והתאמה לפי מידות נשמח לעמוד לרשותכם:
בטל- 09-7453835
במייל- info@yo-yo.co.il  
צוות יו-יו ילדים
עיצוב חדרי ילדים ונוער