איך לשלב טקסטיל בחדר -חלק א'

איך לשלב טקסטיל בחדר – חלק א'

 

בד הוא חומר נעים, רך מפנק ומעדן כל פריט עליו יונח

במאמר זה נציג כיצד  כדי להשתמש בבדים כחלק מהמוצרים הקיימים בחדר ילדים ונוער.

כריות:- פריט הכי נפוץ בשימוש בטקסטיל הן הכריות ישנם כמה סוגים ועליהם נפרט

 

כרית נוי ריבועית או מלבנית: לרוב לשימוש נוי בלבד מומלץ לתפור או לקנות מבדים מיוחדים צבעוניים או עם ציורים בהתאם לגיל הילד, כריות נוי מונחות על המיטה ונותנות הרבה רכות וצבעוניות לחלל המיטה בפרט ולחדר בכלל.
 חשוב לרכוש כריות אילו עם רוכסן המאפשר ניקיון של הציפה.
את המילוי של הכרית מומלץ בנוצות רכות אך יש גם אופציה של מילוי אקרילן שהוא גם זול יותר, חשוב תמיד שמילוי הכרית יהיה גדול בס"מ בודדים מהציפה רק כך מתמלאת הציפה במקסימום שלה והכרית מקבלת נפח גדול יפה ומרשים.

 

כרית גליל וכרית נחש: כריות אילו משמשות גם כנוי וגם כמשענת או מגן מנפילות, כרית גליל מגיעה בכמה מידות 10,15 או 20 ס"מ קוטר ,יכולה להתמקם לאורך המיטה בצמוד לקיר כך ניתן להניח שתי כריות מה שהופך את המיטה למעיין ספה, או בראש המיטה לרוחבה וכך משמשת כמשענת ראש. הכריות ממולאות לרב בספוג קשיח כך שהן נשארות יציבות וחזקות גם אם נשענים אליהן, חשוב לתפור או לקנות אותן בבדים מיוחדים כך הן משמשות כקישוט מקסים על המיטה.

לעומת כרית הגליל הקשיחה ישנן כריות נקניק או נחש שהן כריות עם מילוי אקרילן בד"כ רכות וגמישות שניתנות לשימוש גם כתוחם מפני נפילות ותזוזות של הקטנטנים וגם כקישוט צבעוני ויפה בחדר,
 בשנים הראשונות במיטת נוער גילאי 2-4 כריות הנחש משמשות כתוחם לאורך המיטה או כתוחם הצמוד למעקה הבטיחות ומונע נפילות והתהפכויות של הילד.

 

כרית כגב מיטה: כרית זו נותנת מענה חלופי לגב מיטה מובנה, לאילו שאוהבים שלמיטה יש ראש ורגליים אך לא רוצים שיהיה חלק בנוי וקבוע כחלק בלתי נפרד מהמיטה, ניתן למקם כרית זו, הכרית מתמלאת בספוג קשיח מעין מזרן ,אורך הכרית בהתאם לאורך המיטה 90-100 ס"מ למיטת נוער או 120 ס"מ למיטה וחצי גדולה יותר. הבדים המומלצים לכרית זו הם בדים מבד סינטטי לא כותנה כך שהניקוי שלהם יה קל ולא יהיה צורך להסיר את הציפה מהספוג ,למרות שיש רוכסן ההסרה וההחזרה של הציפה לאחר ניקוי עלולה להיות קשה ומסובכת. אך אם רוצים שהכרית תיתן גם את מענה הקישוט היפה והמיוחד על המיטה ניתן לתפור אותה מבדים צבעונים ומעניינים.

 

בחלק הבא נעסוק בפריטים אחרים העשויים מבדים שונים.